Zborovodja - MePZ Cantemus

Zborovodja

Alenka Podpečan je v teku svojega življenja vodila različne zborovske zasedbe - od otroških do odraslih zborov. Pet let je pela v Mladinskem pevskem zboru iz Glasbene šole Fran Korun Koželjski iz Velenja pod vodstvom Matjaža Vehovca, ki je prejel več zlatih odličij na slovenskih in tujih tleh. Na Umetniški gimnaziji v Velenju je maturirala z odličjem iz klavirja in se vzporedno izobraževala iz solopetja. Sodelovala je na tekmovanjih iz klavirja, solopetja in solfeggia. Pri šestnajstih letih je pela tudi v Šaleškem Akademskem pevskem zboru pod vodstvom Danice Pirečnik.

Po srednji šoli se je vpisala na Akademijo za glasbo v Ljubljani na študij iz glasbene pedagogike. Junija 2014 je za svoj diplomski koncert iz glasbene pedagogike izvedla Mašo v G-duru skladatelja Franza Schuberta z Mešanim pevskim zborom Pomlad iz Novega mesta, godalnim orkestrom, organistom ter s pevskimi solisti iz ljubljanske Akademije (Mojca Bitenc, Klemen Adamlje, Rok Ferenčak). Za to priložnost je ustanovila tudi Moški komorni zbor Akademije za glasbo. Zaradi vseh z odliko opravljenih nalog je prejela nagrado "Diplomo summa cum laude" - diplomo s posebno pohvalo.

Septembra 2015 je diplomirala iz študija zborovskega dirigiranja na Akademiji za glasbo pri profesorju Marku Vatovcu.

Sedaj študij nadaljuje na magistrski stopnji, prav tako pri profesorju Marku Vatovcu. Od sezone 2011/2012 do 2013/2014 je vodila študentski Medicinski pevski zbor COR iz Ljubljane, v sezoni 2012/2013 pa je prevzela Mešani pevski zbor Pomlad iz Novega mesta. Z njimi je junija leta 2014 na zborovskem tekmovanju v Olomoucu prejela dve zlati priznanji in drugo mesto na Grand prixu. Od sezone 2014/2015 vodi Komorni zbor Krog iz Ljubljane, septembra 2015 pa je postala asistentka pri Komornem zboru Ave iz Ljubljane. Sodelovala je tudi na različnih dirigentsko-mojstrskih tečajih z znanimi tujimi dirigenti v Sloveniji in na Nizozemskem, kot so Ragnar Rasmussen, Georg Grün, Adrian van ver Spoel, Rob Vermeulen, Dr. Brady Allred, itd.


MePZ Cantemus so vodili:

Mateja Kališnik, september 2014 - oktober 2015
Urban Tozon, september 2012 - junij 2014
Andreja Martinjak, januar 2009 - junij 2012
Marjeta Naglič, september 2008 - december 2008
Matjaž Šček, september 2007 - junij 2008
Aco Biščevič, december 2006 - junij 2007
Sebastjan Vrhovnik, september 2000 - junij 2006
Janez Klobčar, september 1997 - junij 2000
Nada Kos, september 1996 - junij 1997
Janja Dragan Gombač, september 1994 - junij 1996
Janez Klobčar, september 1985 - junij 1994
Metka Pichler, september 1984 - junij 1985
Janez Klobčar, september 1982 - junij 1984
Katarina Arčon Žavbi, 16.april 1978 - junij 1982

Powered by SmugMug Log In